امسال برای نخستین بار “مدرک شایستگی مدیریت اتحادیه اروپا”، از سوی دفتر مرکزی اتحادیه اروپا به برخی از شرکت‌های ایرانی اعطا شد.

به گزارش ایسنا، مشخصه‌هایی چون ثبت جهانی برند، حضور در بازارهای بین‌المللی، رضایتمندی مشتری، ماندگاری برند،اعتبار برند، و شهرت برند، به عنوان معیارهایی است که هرساله با در نظر گرفتن آن‌ها از سوی آکادمی برند سوئیس، سبب اهدای این جایزه به شرکت‌های منتخب می‌شود.

جواد فنونی مدیرعامل شرکت توسعه بازار دماوند در باره این جایزه مهم بین‌المللی گفت: در سال‌های گذشته تحریم‌های بین‌المللی حاکم بر کشور، مانع از مشارکت شرکت‌های ایرانی در این گردهمایی شده بود، اما در سال‌جاری و برای نخستین بار پس از اعلام رفع تحریم‌ها، تعدادی از مدیران شرکت‌های ایرانی از بخش‌های مختلف در کنار جمعی از مدیران شرکت‌های کروات و رییس اتاق بازرگانی زاگرب درپایتخت کرواسی گرد هم آمدند تا “جایزه شایستگی مدیریت اقتصاد و نشان شهرت اتحادیه اروپا” را کسب کنند.

وی گفت: در محل هتل وستین زاگرب، تعدادی از شرکت‌های ایرانی منتخب از طرف موسسه اتریشی شهرت برند اروپا (که در اتریش قرار دارد)، توسط ویکتور میهالیچ رئیس سازمان “مدیریت اقتصاد اروپا” از وین ، جایزه شهرت برند و کیفیت مدیریت دریافت کردند. در این مراسم که محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر ایران در کشور کرواسی و مقامات اقتصادی و سیاسی ایران و کرواسی هم حضور داشتند، جایزه مدیریت و نشان شهرت اتحادیه اروپا به شرکت توسعه بازار دماوند برای نشان تجاری فودلند اهدا شد. مدیریت و رهبری پایدار، حضور در بازارهای بین‌المللی و ساختار جهانی، آموزش مستمر و به‌روز رسانی از جمله مواردی بودند که در اعطای این جایزه به این شرکت ایرانی مورد توجه قرار گرفتند.

به گفته مدیر عامل شرکت توسعه بازار دماوند، بسته شدن پرونده پی ام دی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و اجرایی شدن برجام و رفع تحریم علیه ایران نقطه آغازی شد تا مقامات سیاسی و اقتصادی کشور از شرکت های اقتصادی بخواهند تا از فرصت فراهم شده برای حضور در بازارهای بین المللی استفاده نمایند. می توان گفت که عرضه کالا و خدمات با برند ایرانی در بازارهای جهانی یک نوع دیپلماسی عمومی محسوب می شود که معرف سطح پیشرفت و توسعه یک کشور نزد مردم بازار هدف خواهد بود.
فرولیح رییس اتاق بازرگانی زاگرب در این مراسم با خیر مقدم به مدیران شرکت های ایرانی حاضر در همایش جایزه شهرت برند در زاگرب، ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور در بخش تجاری و بازرگانی گسترش یابد.
لازم به یادآوریست که برخورداری از برند تجاری و گواهی مدیریت تولید به عنوان الزامات رقابت و کار اقتصادی در دنیای امروزی و تمایل خریدار به کالا و خدمات نام و نشان دار، سبب شده است که شرکت ها و موسسات اقتصادی بدون برخورداری از برند مشهور و گواهی کیفیت، قابلیت عرضه کالا و خدمات تولیدی شان را حتی در کشور خودشان نداشته باشند.بر این اساس هر ساله از سال ٢٠٠٣ میلادی تندیس شهرت برند و و مدرک شایستگی مدیریت اتحادیه اروپا در یکی از پایتخت های اتحادیه اروپا به مدیران صنعتی پیشرو و منتخب در جهان اهدا می گردد.
شایان ذکر است، برند فودلند با همکاری برندهای معتبر جهانی در زمینه تولید و توزیع مواد غذایی توانسته موفقیت های چشمگیری را کسب نماید که اخذ تندیس شهرت برند و مدرک شایستگی مدیریت اروپا نشان از این موفقیت ها دارد.

منبع :

تهران تایمز

لینک خبر در سایت روزنامه اطلاعات

لینک خبر در سایت خبرگزاری ایسنا

لینک خبر در سایت خبری  تابناک

لینک خبر در سایت خبری اخبار ما

لینک خبر در سایت آکاایران

لینک خبر درسایت خبرگزاری ایلنا

لینک خبر در سایت روزنامه شرق ۱

لینک خبر در سایت روزنامه شرق ۲

لینک خبر در سایت خبرگزاری موج